| 
  +420 325 510 211  | 
  +420 325 552 066  | 
  DS:5adasau

 V tuto chvíli probíhají přípravné práce na stavbu: „Parkoviště P + R v Lysé nad Labem“ financované ze zdrojů Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu.

Předpokládaný termín zahájení realizace stavby:                 1. 7. 2019   
Předpokládaný termín dokončení stavby:                              30. 4. 2020 
Celková maximální závazná doba realizace:                         304 kalendářních dní 

Stručný popis návrhu stavby, její funkce, význam a umístění.

Parkoviště „Park and ride“ (motivační parkování) jsou parkoviště s napojením na veřejnou dopravu. Umožňují dojíždějícím, kteří chtějí cestovat do center měst, ponechat svá osobní vozidla na parkovištích a přestoupit na autobus nebo železnici. Tato kombinace individuální a veřejné dopravy umožňuje cestujícím rychle cestovat bez zdržení v přeplněných městských komunikacích a starostí s parkováním v centrech větších měst. Vozidlo zůstává odstaveno na parkovišti v průběhu celého dne. Parkoviště se obvykle nachází na předměstích nebo na vnějších okrajích velkých měst a to na místech, která umožňují vazbu na vybrané typy veřejné dopravy.

Parkoviště musí zajišťovat dostatečný komfort současně s pocitem bezpečného odstavení vozidla. Proto jsou veřejné osvětlení, oplocení, kamerový systém jejich nezbytnými součástmi. Budování parkovišť P+R je důležitým nástrojem podpory veřejné hromadné dopravy a integrovaných dopravních systémů.Parkoviště v Lysé nad Labem je prvním z řady takových parkovišť. Parkoviště je navrženo v blízkosti železniční stanice Lysá nad Labem.

mapy detail
Nalezli jste chybu? Označte jí myší a stiskněte Ctrl + Enter.