Seniorská obálka pomůže v tísni, ohrožení života i zdraví

Naše město Lysá nad Labem se zapojilo do projektu Ministerstva práce a sociálních věcí, v jehož rámci bude pro seniory vytvořena pro případ nouze karta I. C. E. (In Case of Emergency).

Tiskopis či informace, které senioři (i za pomoci příbuzných nebo svého praktického lékaře) vyplní do karty v obálce, pomohou všem, například kontaktovat příbuzné a sdělit jim co se seniorovi stalo. Senioři vyplní základní údaje o svých alergiích, nemocech, lécích (včetně dávkování) i kontakty na své blízké osoby a praktického lékaře.

Dobře vyplněná a aktualizovaná Seniorská obálka urychlí čas zásahových jednotek ZZS, HZS, PČR v případě potřeby. Zefektivní i následnou nemocniční péči. Údaje pak budou umístěny na viditelném místě v bytě (na dveřích lednice nebo vnitřní straně vchodových dveří) v plastové obálce tak, aby si jich záchranáři i policisté všimli a mohli s údaji pracovat.

Obálka obsahuje tiskopis určený lidem staršího věku, především pak těm, kteří žijí osamoceně, nebo hůře komunikují či se již plně neorientují v reálném čase.

Seniorská obálka má za cíl pomoci v tísni, v ohrožení zdraví, či života. Může pomoci především záchranářům a policistům, kteří zasahují u seniora, který není schopný sdělit potřebné údaje.

Romana Fischerová
místostarostka Lysé nad Labem

Ilustrační foto obsahu :

1k ICE form Lysa nL 11k ICE form Lysa nL 21k ICE navod Lysa nL1k ICE navod Lysa nL2