V pátek 12. 9. v 15:00 se otevřely brány na lyském výstavišti, kde se konal benefiční koncert Tak táhni. Cílem této akce bylo vybrat co nejvíce peněz pro 16 letého Jakuba Bartoše, kterého před rokem srazil vlak. Doslova přežil svou vlastní smrt, ale bohužel zůstal ochrnutý.

Nápad s benefiční akcí pro Jakuba se zrodil u dvou sympatických mládenců - Aleše Grochola a Honzy Kucziaka. Požádali naše město o součinnost a záštitu nad akcí převzala paní místostarostka Romana Fischerová.

Celou akci podpořilo Konto Bariéry a město Milovice poskytlo rodině Jakuba bezbariérový byt.

Benefiční akci si užíval každý plnými doušky. O nastartování celé akce se postaral Václav Třasák se svým bohatým programem pro děti. Nejen, že dokázal zabavit naše malé ratolesti, ale i odvážné maminky, které se nebály zapojit se do programu. O rozpohybování davu se postaral taneční klub TJ Sokol Lysá nad Labem.

Při některých vystoupeních docházelo i na slzy dojetí. Například u „kruhu přátelství“, který vytvořil známý rapper Raego. Podstatou kruhu bylo, že se všichni přítomní drželi za ruce a společně s rapperem zazpívali Jakubovi jeho známou písničku: Zůstaň tu se mnou!

Desetihodinový program byl zaplněn známými ikonami hudební scény jako například: Klára Kolomazníková ze skupiny HOLKI, která se po svém vystoupení zúčastnila se svou kamarádkou soutěže v přetlačování osobního automobilu. Dále Václav Noid Bárta, Yvetta Blanarovičová, která představila naživo svůj song, co sama složila: NAPLNO MILUJ. Kubu přijela podpořit i Vanesa Jančová se svým dokonalým hlasem, Adam Mišík, Martin Hejnák, František Konvalinka, Kapela Comedy & Beat. Také nesmíme zapomenout na tváře celé akce: Magda Malá a Bohuš Matuš. Nutno podotknout, že všichni účinkující vystupovali bez nároku na honorář. O skvělé moderování se postaral Standa Berkovec.

Zaplacením vstupného, přispěním do kasičky, nebo zakoupením něčeho dobrého k jídlu, jste přispěli k částce 61.058 Kč. Vypsaný šek předávala osobně paní místostarostka Romana Fischerova do rukou maminky Jakuba Bartoše.

Velká poklona a poděkování patří Jakubovi, který se, i přes jeho zdravotní postižení, akce zúčastnil.  Zároveň doufáme, že si celou akci užil.

Děkujeme i všem, kteří na akci přišli a pomohli přispět na dobrou věc. Vážíme si toho a jsme rádi, že lidé se srdcem na dlani ještě existují.