V pátek 18. 10. 2019 navštívili naše město jednatelé společnosti Lidl Česká republika v.o.s., aby vyhodnotili námi předložený záměr stavby Lidlu na Mlíčníku, kde se měl v minulosti stavět podnikatelský inkubátor „ubytovny“.

S radostí Vám oznamuji, že společnost Lidl Česká republika v.o.s. shledala lokalitu za vyhovující.

V rámci schvalování je nutné lokalitu ještě představit samotnému generálnímu řediteli Lidl Česká republika v.o.s., který se výjezdu nezúčastnil.

Lidl Česká republika v.o.s. se zmínil, že bude koupi pozemku podmiňovat vydaným pravomocným ÚR na prodejnu Lidl a vybudováním příjezdové komunikace k pozemku (pokračování ulice Smetanova, kolem stávajícího Penny Marketu v ulici Jedličkova a kolem pozemků společnosti Tesco). Město plánuje, že tuto komunikaci začne budovat během příštího roku.

Odbor správy majetku s městským právníkem v tuto chvíli připravuje návrh kupní smlouvy k odkupu pozemků v ulici Na Mlíčníku. Tuto smlouvu bychom rádi uzavřeli s majiteli pozemků do konce listopadu 2019.

O průběhu dalšího jednání vás budeme informovat.

Nejnovější návrh na umístění: viz přiložený obrázek.

Romana Fischerová

místostarostka