+420 325 510 211  | 
  DS:5adasau

Dne 15. 07. 2019 město předalo budovu „Knéblák“ k rekonstrukci a tím byly zahájeny stavební práce na které se tak dlouho čekalo. Dokončení rekonstrukce je plánováno na červen roku 2020.

Jsem ráda, že tento projekt nezůstal v „šuplíku“ a začalo se konečně rekonstruovat. Po rekonstrukci bude dům sloužit například osamělým rodičům s dětmi, které se dostali do nepříznivé životní situace. Budova jim bude moci nabídnout, mimo jiné i krásné zázemí s velkou zahradou.

Historie - Kubizující rozměrný dům čp. 253 se nachází v místě zvaném Na Františku. Před domem je prostranství s parkem, jemuž dominuje barokní socha sv. Františka. Dům čp. 253 představuje velice zajímavou ukázku kvalitní architektury vzniklé před první světovou válkou, nepřekračující svým významem hranici regionu. Na místě domu stávaly lázně, které zanikly někdy v polovině 19. století. Dochovala se zmínka, že bezprostředně po zrušení lázní majitel domu tesař Knebl skladoval v domě původní dřevěné vany. V roce 1879 zde žil Jan Knebl, kterého vystřídal v roce 1912 jeho syn Bohumil Knebl. Jak upozorňuje pamětní deska vložená do hlavního průčelí, novostavbu provedla stavební kancelář Bohumila Knebla. Není zde uvedeno datum výstavby. Ze starých záznamů víme o staviteli pouze to, že zemřel na otravu krve po vytrženém zubu. Po něm v r. 1928 dědila vdova Emilie.


Romana Fischerová

místostarostka

IMG 20190723 072818

Nalezli jste chybu? Označte ji myší a stiskněte Ctrl + Enter.