+420 325 510 211  | 
  DS:5adasau

Dobrý večer, vážení spoluobčané.

Dnes, 28.3.2020, mě informovala Krajská hygienická stanice Středočeského kraje, že k dnešnímu dni evidují ve městě Lysá nad Labem celkově jeden pozitivně potvrzený případ onemocnění Koronavirem (Covid – 19).

Situace je vážná. Přesto nepodléhejte panice. Především Vy, naši senioři, zůstávejte doma. Nechoďte ven, pokud nemusíte.Bezpečno není ani v parku na lavičce nebo na dětském hřišti. Nakupujte třeba jen jednou týdně, ne každý den, tam je riziko rovněž velké. Využijte nabízené pomoci radnice, zavolejte na číslo 605 484 941, a my Vám nákup a léky rádi dovezeme.

Dnes jsem telefonoval do Domova důchodců, kde žijí nejohroženější občané. Ředitel domova mě ubezpečil, že u nich je zatím vše v pořádku.

Děkujeme všem dobrovolníkům za šití roušek. Sběrné a výdejní místo je zřízeno v budově Městské policie. Roušky postupně vydáváme jednotlivcům a těm, co je nejvíce potřebují tj. lékařům, zubařům, policistům, pokladním, Centrům sociálních a zdravotních služeb, Domovu důchodců, Domu s pečovatelskou službou, důchodcům a dalším. Látkových roušek máme dostatečné množství a další máme objednané. Kdo potřebujete, přijďte si je vyzvednout. Upozorňuji, že je nutné každodenní praní ve vodě nad 60 st.C.

Ochranné pomůcky ze Středočeského kraje stále očekáváme. Aktuálně jsme obdrželi dezinfekci AntiCOVID, a to z centrálního skladu v Benešově, odkud ji dovezli naši dobrovolní hasiči. Během dnešního sobotního dne jsme ji také předávali dále starostům obcí našeho správního obvodu. V příštím týdnu budeme z vlastních zdrojů objednávat další desinfekci, kterou budeme dále distribuovat mezi Vás, naše občany.

O dalších opatřeních Vás budu informovat v pondělí.

Věřím, že společně tuto složitou situaci zvládneme.

Ing. Karel Otava

předseda krizového štábu

V Lysé nad Labem 28.3.2020

 

Přílohy ke článku

Nalezli jste chybu? Označte ji myší a stiskněte Ctrl + Enter.