Na základě Usnesení vlády české republiky ze dne 15. března 2020 č. 219, který nám uložil vykonávat nezbytnou péči o děti ve věku od 3 do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil anebo pedagogickými nebo nepedagogickými pracovníky určené školy nebo školského zařízení, a to bez ohledu na to, zda jsou tyto děti dětmi nebo žáky určené školy nebo školského zařízení, a to do 17.3.2020.

Aktuálně je zprovozněna Mateřská škola Mašinka, Sídliště 1512/1516, Lysá nad Labem, 289 22, http://ms-masinka.cz/. Jídlo dodává firma Scolarest. Zařízení je k dispozici i dětem zaměstnanců městského úřadu, kteří nepobírají ošetřovné.

Jako druhé školské zařízení je k tomuto účelu určena ZŠ J.A.K, Komenského 1534, Lysá nad Labem, 289 22. Zatím je vedeno jako záložní a není v provozu.

Děkujeme moc znovu povolanému pedagogickému personálu i součinnosti ostatních ředitelek mateřských školek, při splnění tohoto úkolu.