Vážení spoluobčané,

apeluji na Vás, jako starosta města, abyste důsledně dodržovali nařízení vlády o zákazu volného pohybu a povinnosti nošení roušek, nebo jakékoliv ochrany dýchacích cest na veřejnosti.

Dovolte mi, abych Vás informoval o nových opatřeních vlády a krizového štábu.

S okamžitou platností vláda upravila čas vyhrazený seniorům k nákupu potravin a drogistického zboží. Ve všech otevřených maloobchodních prodejnách, je čas od 7.00 do 9.00 hod. vyhrazen pouze pro nákupy občanů starších 65 let. Lékárny jsou tohoto opatření vyjmuty. Prosíme Vás o šíření této informace mezi našimi seniory.

Upozorňuji, že od 19. 3. je z rozhodnutí vlády zavedeno povinné nošení roušek nebo jakékoliv jiné ochrany dýchacích cest na veřejnosti.

Od pondělí 23. 3. bude městský úřad pracovat v omezeném režimu. Do odvolání je omezen osobní kontakt s veřejností. Úřední hodiny v pondělí a ve středu budou zachovány od 7.00 do 18.00 hod. V pátek bude úřad uzavřen. Pro veřejnost je na dveřích vylepen telefonní seznam úředníků, kteří s Vámi dohodnou další postup. Upozorňujeme Vás na možnost zasílat žádosti a jiné dokumenty elektronickou cestou. Vzory dokumentů jsou umístěny na webových stránkách města. Tento postup byl zvolen z důvodu ochrany Vašeho zdraví ale i úředníků.

Připomínám, že od úterý 17. 3. 2020 je zajištěn provoz ve školní kuchyni Scolarest, kde si můžete objednat do 12 hod. jeden druh jídla na následující den. Jídlo vám bude vydáno v obalu přes výdejní okénko v době od 11 do 13.00 hod. Objednávky na telefonním čísle 731 438 261 nebo E-mailem: zr.0910@scolarest.cz.

Dále připomínám, že pro občany starší 65 let zajišťujeme nákup a dovoz základních potravin a léků do 500,-Kč. Objednávky přijímáme na telefonním čísle 605 484 941 nebo e-mailu: radnicepomaha@mestolysa.cz.

Sběrný dvůr zůstává otevřen předně pro ty, kteří ho potřebují k výkonu svého zaměstnání. Chceme předejít tomu, aby se někdo odpadu zbavoval jeho odložením do lesa.

Také připomínám, že z důvodu ochrany domova důchodců je uzavřen zámecký park. Uzavřen je i hřbitov.

Děkujeme všem dobrovolníkům za šití roušek a jejich předávání občanům.

Děkujeme za roušky, které jste donesli na městský úřad a na sběrné místo v budově městské policie.

Rád bych Vás za město poprosil, pokud Vy co doma šijete a budete chtít pomáhat i dalším, zřídili jsme sběrné místo v čekárně městské policie, kam můžete roušky navíc donést. Budeme rádi za jakékoliv množství. Roušky budeme postupně rozdávat těm, co je budou nejvíce potřebovat.

Vlastními silami jsme zajistili 1000 látkových roušek, které budou po dodání neprodleně rozdány nejohroženějším spoluobčanům. Další ochranné pomůcky obdržíme prostřednictvím Středočeského kraje.

O dalších opatřeních, které vyplynou z příštího zasedání vlády nebo krizového štábu, Vás budeme včas informovat na webových stránkách města.

Věřím, že společně tuto složitou situaci zvládneme.

Ing. Karel Otava

předseda krizového štábu.