Vážení spoluobčané,

apeluji na Vás, jako starosta města, abyste důsledně dodržovali nařízení vlády o zákazu volného pohybu a povinnosti nošení roušek, nebo jakékoliv ochrany dýchacích cest na veřejnosti.

Dovolte mi, abych Vás informoval o nových opatřeních vlády a krizového štábu.

Dnes ve čtvrtek 19. 3. a v pátek 20. 3. je městský úřad uzavřen. Do odvolání je omezen osobní kontakt s veřejností. Od pondělí 23. 3. bude úřad pracovat v omezeném režimu. Pro veřejnost je na dveřích vylepen telefonní seznam úředníků, kteří s Vámi dohodnou další postup. Upozorňujeme Vás na možnost zasílat žádosti a jiné dokumenty elektronickou cestou. Vzory dokumentů jsou umístěny na webových stránkách města. Tento postup byl zvolen z důvodu ochrany Vašeho zdraví ale i úředníků.

Připomínám, že od úterý 17. 3. je zajištěn provoz ve školní kuchyni Scolarest, kde si můžete objednat do 12 hod. jedno jídlo na následující den. Jídlo Vám bude vydáno v obalu přes výdejní okénko v době od 11 do 13.00 hod. Objednávky na telefonu č. 731 438 261 nebo e-mailem: zr.0910@scolarest.cz.

Díle připomínám, že pro občany starší 65 let zajišťujeme nákup a dovoz základních potravin a léků do 500,-Kč. Objednávky přijímáme na telefonním čísle 605 484 941.

Sběrný dvůr zůstává otevřen předně pro ty, kteří ho potřebují k výkonu svého zaměstnání. Chceme předejít tomu, aby se někdo odpadu zbavoval jeho odložením do lesa.

Ve všech otevřených maloobchodních prodejnách včetně lékáren, je čas od 10.00 do 12.00 hod. vyhrazen pouze pro nákupy občanů starších 65 let. Prosíme Vás o šíření této informace mezi našimi seniory.

Od 19. 3. je z rozhodnutí vlády zavedeno povinné nošení roušek nebo jakékoliv jiné ochrany dýchacích cest na veřejnosti.

O dalších opatřeních, které vyplynou z příštího zasedání vlády nebo krizového štábu Vás budeme včas informovat na webových stránkách města.

Děkujeme všem dobrovolníkům za šití roušek a jejich předávání občanům.

Děkujeme za roušky, které jste donesli na městský úřad. Předali jsme je obsluze separačního dvora, některým lékařům, učitelům do mateřské školy, městské policii a vybraným úředníkům, kteří přicházejí do styku s veřejností. Rád bych Vás za město poprosil, pokud Vy, co doma šijete a budete chtít pomáhat i dalším - zřídili jsme sběrné místo v čekárně městské policie, kam můžete roušky navíc odnést. Budeme rádi za jakékoliv množství. Roušky budeme ihned rozdávat těm, co je budou nejvíce potřebovat.

Vlastními silami zajišťujeme 1000 látkových roušek, které neprodleně rozdáme nejohroženějším spoluobčanům. Očekáváme další ochranné pomůcky, které máme objednány u Středočeského kraje.

Věřím, že společně tuto složitou situaci zvládneme.

Ing. Karel Otava

předseda krizového štábu